Desktop PC Core i7 3rd Gen 16GB RAM / 256GB SSD
-24%
Price in Bangladesh
৳12,499
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 3rd gen 16gb ram / 256gb ssd in Bangladesh is ৳12,499 only. Buy Desktop pc core i7 3rd gen 16gb ram / 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 24%
৳16,500
৳ 12,499
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Core i7 3rd Gen |
| Processor Speed | 2.9GHz, Up to 3.9 GHz |
| Main Board | H-61M S2PV |
| RAM | 2 x 8GB DDR3 1600 BUS |
| Hard Disk | 256GB SSD NVME |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Built-in Graphics |
| Casing | Revenger Bullet RGB with 3-Fan |
📖 Overview
This Desktop PC is operated by an Intel core i7 3rd Generation processor that can generate a 2.9 GHz base frequency speed. It has an H-61M S2PV motherboard, 2 x 8GB DDR3 1600 BUS RAM, 256GB SSD NVME SSD, 2GB built-in graphics card, and a Revenger Bullet RGB casing with 3-Fan.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 3rd Gen 16GB RAM / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★