Desktop PC Core i7 3rd Gen 8GB RAM 240GB SSD
-12%
Price in Bangladesh
৳10,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 3rd gen 8gb ram 240gb ssd in Bangladesh is ৳10,500 only. Buy Desktop pc core i7 3rd gen 8gb ram 240gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 13%
৳12,000
৳ 10,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 3rd Gen |
| Processor Speed | Up to 3.90 GHz 8M Cache |
| Main Board | H-61M |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR3 1600MHz |
| Hard Disk | 240GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | HD Graphics 4000 |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | Giga sonic USB standard |
| Mouse | Optical USB standard |
| Casing | ATX Standard |
📖 Overview
Desktop PC has an H-61M motherboard, 8GB RAM, 240GB SSD storage capacity, Intel Core i7 3rd generation processor, USB standard keyboard, and USB standard mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 3rd Gen 8GB RAM 240GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★