Desktop PC Core i7 4th Gen 128GB SSD / 8GB RAM
-21%
Price in Bangladesh
৳14,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 4th gen 128gb ssd / 8gb ram in Bangladesh is ৳14,500 only. Buy Desktop pc core i7 4th gen 128gb ssd / 8gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 22%
৳18,500
৳ 14,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 4th generation |
| Processor Speed | 3.60 GHz |
| Main Board | Gigasonic H-81 |
| Monitor | Atlas 19" LED |
| RAM | ADATA 8GB DDR-4 1600MHz |
| Hard Disk | U-LIKE 128GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In Graphic |
| Casing | Hi-Power / OVO with 3 RGB Fan |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This PC includes an Intel Core i7 4th generation processor, 128GB SSD, 8GB DDR-3 1600MHz RAM, 2GB built-in memory, Gigabyte-H-81 motherboard, RGB Casing, 19" LED monitor, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 4th Gen 128GB SSD / 8GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★