Desktop PC Intel Core i7 4th Gen 16GB RAM 256GB SSD
Price in Bangladesh
৳13,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc intel core i7 4th gen 16gb ram 256gb ssd in Bangladesh is ৳13,000 only. Buy Desktop pc intel core i7 4th gen 16gb ram 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 13,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-4770 4th Generation |
| Processor Speed | 8M Cache, up to 3.90 GHz |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 16GB DDR3 1600MHz |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | built-in HD graphics card |
| Networking | 10/100/1000Mbps |
| Keyboard | N/A |
| Mouse | N/A |
| Modem | N/A |
| Casing | Star Sonic ATX Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
This Desktop PC comes with an Intel Core i7-4770 4th Generation processor, 8M Cache, up to 3.90 GHz processor speed, 16GB DDR3 1600MHz RAM, 256GB SSD Hard Disk, built-in HD graphics card, 10/100/1000Mbps networking, Windows software, and Star Sonic ATX Casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core i7 4th Gen 16GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★