Desktop PC Core i7 4th Gen 8GB RAM 19" LED Monitor
-21%
Price in Bangladesh
৳18,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 4th gen 8gb ram 19" led monitor in Bangladesh is ৳18,500 only. Buy Desktop pc core i7 4th gen 8gb ram 19" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 21%
৳23,500
৳ 18,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-4700 4th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 3.40 GHz, 8 Cache, 8 Threads, 4 Cores |
| Main Board | Gigabyte H81M |
| Monitor | 19 Inch LED Monitor |
| RAM | 8GB DDR3 1600 BUS |
| Hard Disk | 240GB SATA + 1000 GB HDD |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 1GB Graphics On Board |
| Audio / Speaker | HD Realtech |
| Networking | 100 / 1000 Mbps |
| Casing | ATX Thermal Casing |
📖 Overview
Gigabyte H-81M motherboard, 240GB SSD + 1000GB HDD storage, 3.90 GHz maximum turbo frequency, 5 GT/s BUS speed, 19 inch LED monitor, ATX thermal casing with power supply.
5.0
★★★★★
2 reviews
R
Md sayem
15 December 2022 11.55 AM
Overall
★★★★★
Good
R
Anwar Albert
23 August 2020 11.45 PM
Overall
★★★★★
ur id no 53222, i7-4700 processor PC, 1. does it supports wifi 2. can i change monitor 21" 3. do u support any installment payment system 4. what will be its OS? thanks