Desktop PC Core i7 4th Gen 8GB RAM 19" LED Monitor
-16%
Price in Bangladesh
৳13,700
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 4th gen 8gb ram 19" led monitor in Bangladesh is ৳13,700 only. Buy Desktop pc core i7 4th gen 8gb ram 19" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 17%
৳16,500
৳ 13,700
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-4700 4th Generation |
| Processor Speed | 3.40 GHz, 8 Cache, 8 Threads, 4 Cores |
| Main Board | Intel H81M |
| Monitor | Starex 19 Inch LED Monitor |
| RAM | 8GB DDR3 1600 BUS |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD 4400 |
| Networking | 100 / 1000 Mbps |
| Keyboard | Giga Sonic USB |
| Mouse | Lenovo USB |
| Modem | 4G Support |
| Casing | View One ATX |
📖 Overview
This desktop PC features an Intel Core i7-4700 4th Generation processor, a Starex 19-inch LED monitor, 8GB RAM, 256GB SSD, Intel HD 4400 graphics card, Realtech audio/speaker, networking, keyboard, Lenovo USB, 4G support, and Windows software.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 4th Gen 8GB RAM 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★