Desktop PC Core i7 6th Gen 1TB HDD 8GB RAM
Price in Bangladesh
৳22,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 6th gen 1tb hdd 8gb ram in Bangladesh is ৳22,500 only. Buy Desktop pc core i7 6th gen 1tb hdd 8gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 22,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 6th Gen |
| Processor Speed | 3.40 GHz up to 4.0 GHz |
| Main Board | Gigabyte H110M |
| Monitor | HP 22inch LED |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 1TB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 4GB Build In On HD Board |
| Audio / Speaker | Realtek ALC887 codec High Definition Audio |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | Hi Power |
| Mouse | HP USB |
| Casing | OVO Casing |
| Software | Windows 10 |
📖 Overview
This Desktop PC features a Core i7 6th Generation processor, 3.40 GHz up to 4.0 GHz processor speed, Gigabyte H110 motherboard, 8GB RAM, 1TB HDD Hard Disk, Built-in 4GB Graphics Card, Hi-Power Keyboard, HP USB Mouse, and OVO Casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 6th Gen 1TB HDD 8GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★