HP Desktop PC Core i3 2nd Gen with 8GB RAM 500GB HDD
-45%
Price in Bangladesh
৳6,500
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳6,500 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 46%
৳12,000
৳ 6,500
📋 HP Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | HP |
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 2nd Generation |
| Processor Speed | 3.20GHz Clock Speed, 3MB Cache |
| Main Board | Gigabyte H61 |
| Monitor | Monitor Not Included |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 500GB HDD |
| Disk Type | HDD |
| Audio / Speaker | HD realtek |
| Networking | RJ45 / LAN |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Modem | 2G / 3G / 4G Support |
| Casing | ATX thermal casing |
📖 Overview
This desktop includes an Intel Core i3 2nd generation processor, 8GB of DDR4 RAM, 500GB storage capacity, HD Realtek Audio, and ATX thermal casing.
Be the first to review
Share your experience with HP Desktop PC Core i3 2nd Gen with 8GB RAM 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★