Desktop PC Core i7 6th Gen Gigabyte H110M & 8GB RAM
Price in Bangladesh
৳18,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 6th gen gigabyte h110m & 8gb ram in Bangladesh is ৳18,000 only. Buy Desktop pc core i7 6th gen gigabyte h110m & 8gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Gulshan, Dhaka
৳ 18,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 6th Generation |
| Processor Speed | 4.20 GHz |
| Main Board | Gigabyte H110M |
| Monitor | Esonic 17 Inch LED Monitor |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 500 GB HDD |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel 4GB Built-in HD Graphics |
| Audio / Speaker | HD Audio Port |
| Networking | 100/1000MBPS Lan Port/Ethernet |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | OVO casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC features Intel core i7-6700 6th generation processor, Gigabyte H110M-K main board, 8GB DDR4 RAM, 500 GB HDD storage capacity, 17 inch LED monitor, and OVO casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 6th Gen Gigabyte H110M & 8GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★