Desktop PC Intel Core 2 Duo 500GB HDD 4GB RAM 17" Monitor
-25%
Price in Bangladesh
৳11,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core 2 Duo E7400 |
| Processor Speed | 2.930 GHz, 6MB Cache |
| Main Board | Esonic G41CPL |
| Monitor | 17" LED FHD Monitor |
| RAM | 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 500GB SATA |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | HD Graphics Support |
| Audio / Speaker | Built In |
| Networking | 100/1000 Mbps |
| Keyboard | USB Wired |
| Mouse | USB Wired |
| Casing | ATX Thermal Casing |
| Software | Standard |
📖 Overview
Desktop PC features an Esonic G41CPL motherboard, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD storage capacity, 17" LED monitor, ATX thermal casing, new USB keyboard, and new wired mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core 2 Duo 500GB HDD 4GB RAM 17" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★