Desktop PC Intel Core i3 12th Gen 8GB RAM 250GB SSD
-7%
Price in Bangladesh
৳45,900
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-12100 12th Gen |
| Processor Speed | Base Frequency of 3.30 GHz, Up To 4.30 GHz |
| Main Board | Gigabyte H610M H DDR4 Micro ATX |
| Monitor | Xiaomi Mi 21.45" LED Monitor |
| RAM | AData 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 250GB NVME M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB Wired |
| Mouse | USB Wired |
| Casing | OVO ATX Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC features an Intel Core i3 12th Gen processor that can produce a base frequency of 3.30 GHz to up to 4.30 GHz. It has Xiaomi Mi 21.45" LED monitor, 8 GB DDR4 RAM, 256GB SATA SSD, Gigabyte H610M H DDR4 micro ATX motherboard.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core i3 12th Gen 8GB RAM 250GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★