Desktop PC Core i3 3rd Gen 8GB DDR3 RAM
-29%
Price in Bangladesh
৳5,300
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 3rd gen 8gb ddr3 ram in Bangladesh is ৳5,300 only. Buy Desktop pc core i3 3rd gen 8gb ddr3 ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 29%
৳7,500
৳ 5,300
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 3rd Gen |
| Processor Speed | 3.6GHz |
| Main Board | H61 Intel Chip |
| RAM | 8GB DDR3 |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel Built-in 4GB graphics |
| Audio / Speaker | Realtek GbE LAN chip (1000 Mbit/100 Mbit) |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | Hi-Power X1 keyboard |
| Mouse | HP USB mouse |
| Casing | Giga-Sonic Brand Micro ATX |
📖 Overview
Desktop PC has Intel core i3 3rd generation processor, maximum frequency 3.6 GHz, H61 Intel chip, 8GB DDR3 RAM, 128GB HDD, built-in intel graphics, Giga-Sonic brand micro ATX casing, HP USB mouse, and Hi-Power X1 keyboard.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 3rd Gen 8GB DDR3 RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★