Desktop PC Intel Core i5 2th Gen Processor 8GB RAM
-40%
Price in Bangladesh
৳15,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc intel core i5 2th gen processor 8gb ram in Bangladesh is ৳15,000 only. Buy Desktop pc intel core i5 2th gen processor 8gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 40%
৳25,000
৳ 15,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 2th Gen |
| Processor Speed | 2.60 - 3.20 GHz Turbo Frequency |
| Main Board | Motherboard Chipset: Intel |
| Monitor | 19-inch (Any China Brand) - The actual monitor may vary from the pictures. |
| RAM | 8GB DDR3 (Any Brands) |
| Hard Disk | SSD: 120GB<br> HDD: 500GB |
| Disk Type | SSD + HDD |
| Graphics Card | 2GB Intel HD Built-in |
| Keyboard | Standard USB Keyboard (Free) |
| Mouse | Standard Optical Mouse (Free) |
| Casing | GIGASONIC / OVO / EROCK / CIRCLE / STAR SONIC / DBM/Win Tech or any other brand - The casing may vary from the pictures |
| Software | Windows 10 Pro 64-Bit with Free DOS |
📖 Overview
This Desktop PC comes with some amazing features such as it has a powerful Intel Core i5 2th generation processor that has 2.60 - 3.20 GHz turbo frequency, Intel motherboard chipset, 19-inch any china brand display, 8GB DDR3 any brands, 120GB SSD, 500GB HDD, 2GB Intel HD Built-in, standard USB keyboard, standard optical mouse, and Windows 10 Pro 64-Bit with Free DOS.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core i5 2th Gen Processor 8GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★