Desktop PC Intel Core i5 3rd Gen 8GB RAM
Price in Bangladesh
৳10,600
from 1 seller
The lowest price of Intel in Bangladesh is ৳10,600 only. Buy Intel at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 10,600
📋 Intel Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | Intel |
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 3rd Generation |
| Processor Speed | Up to 3.20GHz |
| Main Board | Intel-H61 |
| Monitor | New Gigasonic 19" LED Monitor With HDMI & VGA |
| RAM | 8GB DDR3 (1600MHz) |
| Hard Disk | 240GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board Graphic |
| Keyboard | New Gigasonic Soft Keyboard |
| Mouse | New HP M10 Wired Mouse |
| Casing | ATX Strong Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This Desktop PC comes with a powerful Intel core i5 3rd generation processor that has a processor speed up to 3.20GHz, Intel-H61 motherboard, new Gigasonic 19" LED monitor with HDMI & VGA, 8GB DDR3 (1600MHz) RAM, 240GB SATA SSD Hard Disk, 2GB build in on HD board graphics, new Gigasonic soft keyboard, new HP M10 wired mouse, Windows 10 64 Bit Pro software, and ATX strong casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core i5 3rd Gen 8GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★