Desktop PC Intel Core i5 8th Gen 8GB RAM / 256GB SSD
-4%
Price in Bangladesh
৳20,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc intel core i5 8th gen 8gb ram / 256gb ssd in Bangladesh is ৳20,000 only. Buy Desktop pc intel core i5 8th gen 8gb ram / 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 5%
৳21,000
৳ 20,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 8th Gen (Used but top condition) |
| Processor Speed | 3.00 GHz |
| Main Board | New Asus Prime-H310 (HDMI Supported) |
| RAM | 8GB DDR4 (2666 MHz) Multitasking monster |
| Hard Disk | KingFast 256GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Built-in HD Graphics – Smooth gameplay & editing |
| Networking | LAN |
| Casing | Dynamic A RGB Gaming Case With RGB lighting |
📖 Overview
This Desktop PC features an Asus Prime-H310 gaming motherboard, 4GB built-in HD graphics, an Intel Core i5 processor, 256GB NVMe SSD, 8GB DDR4 RAM, an SS Turbo 350 RGB Cooler, and a Dynamic A RGB Gaming Case with RGB lighting. Also, the processor is in top condition, with fast load times and a stylish gaming case.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core i5 8th Gen 8GB RAM / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★