Desktop PC Intel Core i7 6th Gen 4GB RAM 18.5" Monitor
Price in Bangladesh
৳21,800
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc intel core i7 6th gen 4gb ram 18.5" monitor in Bangladesh is ৳21,800 only. Buy Desktop pc intel core i7 6th gen 4gb ram 18.5" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 1%
৳22,000
৳ 21,800
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | All in One PC |
| Processor Type | Intel Core i7 6700 6th Gen Processor |
| Processor Speed | 8 MB Cache, 3.40 GHz Max Turbo Up To 4.0 GHz |
| Main Board | H110 chipset |
| RAM | 16GB DDR4 2666MHZ |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD 530 4GB on Board |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | USB Wired |
| Mouse | USB Wired |
| Casing | Mini RGB Gaming OVO |
📖 Overview
Desktop PC has Intel core i7 6th generation processor, Intel 110 chipset motherboard,16GB DDR4 2666MHZ RAM, 256GB hard disk drive, Intel HD 530 4GB on Board graphics, DVD R/W, Mini RGB Gaming OVO Casing, USB Wired keyboard and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core i7 6th Gen 4GB RAM 18.5" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★