Desktop PC Core i5 3rd Gen Samsung 19" LED Monitor
-13%
Price in Bangladesh
৳13,700
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 3rd gen samsung 19" led monitor in Bangladesh is ৳13,700 only. Buy Desktop pc core i5 3rd gen samsung 19" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 13%
৳15,800
৳ 13,700
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 3rd Gen |
| Processor Speed | 3.20GHz, 4MB Cache |
| Main Board | Gigabyte GA-H61M-DS2 |
| Monitor | Used Samsung 19" LED |
| RAM | AData 8GB DDR3 1600MHz |
| Hard Disk | Used Hitachi 1 TB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Graphics Card Built-In 4GB |
| Optical Drive | Yes |
| Audio / Speaker | Realtek GbE LAN chip 1000 Mbit / 100 Mbit |
| Networking | 100/1000Mbps |
| Keyboard | Hi Power X1 |
| Mouse | HP USB |
| Modem | 3G / 4G Support |
| Casing | Gig sonic Brand Micro ATX |
📖 Overview
This Desktop PC comes with an Intel core i5 3rd generation processor which generates speed 3.20GHz, 4MB Cache. It has a Samsung 19" LED monitor and offers a Gigabyte GA-H61M-DS2 motherboard. This Desktop PC supports AData 8GB DDR3 1600MHz RAM, Hitachi 1 TB HDD, and Sonic Brand Micro ATX casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 3rd Gen Samsung 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★