Desktop PC Ryzen 5 3400G 256GB SSD 22" Monitor
-8%
Price in Bangladesh
৳28,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc ryzen 5 3400g 256gb ssd 22" monitor in Bangladesh is ৳28,500 only. Buy Desktop pc ryzen 5 3400g 256gb ssd 22" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 9%
৳31,300
৳ 28,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 3400G |
| Processor Speed | 3.70GHz Clock Speed up to 4.20GHz, Cores-4 & Threads-8 |
| Main Board | Asrock B450M |
| Monitor | Atlas 22" Monitor |
| RAM | 8GB DDR4 2666MHz Buss speed |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Radeon RX Vega 11 |
| Audio / Speaker | HD Realtek Port Sound |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | RGB Standard USB |
| Mouse | RGB Standard USB |
| Modem | Suppoted 3G/ 4G |
| Casing | OVO RGB Gaming ATX |
📖 Overview
This desktop PC has an Atlas 22" LED monitor. It is powered by an AMD Ryzen 5 3400G processor that can generate speed up to 4.20GHz. It comes with an Asrock B450M motherboard, Radeon RX Vega 11 graphics, 8GB DDR4 RAM, a 256GB solid-state drive, 7.1 channel high-definition audio, and an OVO RGB Gaming ATX casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Ryzen 5 3400G 256GB SSD 22" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★