Desktop PC Ryzen 5 3400G Aigo B450M D4 & 256GB NVMe
-11%
Price in Bangladesh
৳22,600
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc ryzen 5 3400g aigo b450m d4 & 256gb nvme in Bangladesh is ৳22,600 only. Buy Desktop pc ryzen 5 3400g aigo b450m d4 & 256gb nvme at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 12%
৳25,600
৳ 22,600
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 3400G |
| Processor Speed | Base clock speed of 3.7 GHz and Maximum boost clock speed of 4.2 GHz |
| Main Board | AIGO B450M D4 White |
| RAM | ADATA DDR-4 (8GB x 2) = 16GB 2666 BUS |
| Hard Disk | SPEED 256GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Keyboard | Keyboard & Mouse Combo Set (RGB) |
| Mouse | Keyboard & Mouse Combo Set (RGB) |
| Casing | ICE Cool 3ARGB |
📖 Overview
This Desktop computer arrives with an AMD Ryzen 5 3400G processor with base clock speed of 3.7 GHz and maximum boost clock speed of 4.2 GHz. The computer also has an AIGO B450M D4 white motherboard, ADATA DDR-4 8GB x 2 RAM, 256GB SSD, casing ice-cool 3ARGB, OVO 450W power supply, and a RGB keyboard combo set.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Ryzen 5 3400G Aigo B450M D4 & 256GB NVMe and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★