Desktop PC Core i5 6th Gen 500GB HDD 8GB RAM
-8%
Price in Bangladesh
৳15,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen 500gb hdd 8gb ram in Bangladesh is ৳15,500 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen 500gb hdd 8gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 9%
৳17,000
৳ 15,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-6400 6th Gen |
| Processor Speed | 3.2 GHz, Max Turbo Up to 3.6 GHz, LGA 1151 |
| Main Board | Gigabyte H-110M |
| Monitor | China 19" LED HD |
| RAM | AData 8GB |
| Hard Disk | 500GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel HD 530 Graphics |
| Audio / Speaker | 8 Channel HD Audio |
| Networking | Gigabit LAN 10/ 100/ 100, RJ 45 Port |
| Keyboard | Giga Sonic USB |
| Mouse | Lenovo USB |
| Modem | Suppoted 3G/ 4G |
| Casing | Giga sonic Gaming |
📖 Overview
Desktop computer has Intel Core i5 6th generation processor, 8 GB RAM, 500 GB hard disk drive, Gigabyte H-110M motherboard, and a 19-inch monitor.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen 500GB HDD 8GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★