HP Probook 450 G1 Core i5 4th Gen 8GB RAM / 750GB HDD
-31%
Price in Bangladesh
৳15,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳15,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Banasree, Dhaka
Save 32%
৳22,000
৳ 15,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4th Gen Processor 4200M |
| Processor Speed | 2.5 GHz Turbo Boost up to 3.1 GHz |
| Chipset | Intel Chipset |
| Screen Size | 15.6" HD Antiglare LED Display |
| RAM | 4 GB 1600 MHz DDR3L RAM |
| Hard Disk | 750 GB HDD |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | DVD Writer |
| Graphics Card | Intel HD 4600 Graphics |
| Audio/Speaker | DTS Sound+ Stereo Speakers, Single Integrated Digital |
| Networking | Integrated 10/100 BASE-T Ethernet LAN, Bluetooth, Wi-Fi 802.11b/g/n |
| Webcam | Full HD |
| Card Reader | Yes |
| Battery | 6 Cell Battery with 2 Hours Backup |
| Software | Free DOS |
| Product Weight (Kg) | 1.76 Kg |
| Series | HP Probook |
📖 Overview
HP Probook 450 G1 laptop has Intel core i5 4th generation processor 4200M, 8GB RAM, 750GB HDD, 128GB SSD, 15.6" HD Antiglare LED display, finger print security, Intel HD graphics, DVD+/RW, full HD web camera, gigabit LAN, bluetooth, Wi-Fi, card reader, 6 cell battery.
Be the first to review
Share your experience with HP Probook 450 G1 Core i5 4th Gen 8GB RAM / 750GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★