Desktop PC Ryzen 5 5600 AIGO B450M-K & RX580 8GB GPU
-7%
Price in Bangladesh
৳37,900
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc ryzen 5 5600 aigo b450m-k & rx580 8gb gpu in Bangladesh is ৳37,900 only. Buy Desktop pc ryzen 5 5600 aigo b450m-k & rx580 8gb gpu at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 7%
৳40,900
৳ 37,900
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Ryzen 5 5600 |
| Processor Speed | Base clock speed of 3.5 GHz and Maximum boost clock speed of 4.4 GHz |
| Main Board | AIGO B450M-K White |
| RAM | 16GB ALIMOTO DDR-4 8X2 3200MHz |
| Hard Disk | 256GB ALIMOTO NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 8GB RX580 PELADN |
| Keyboard | Keyboard & Mouse Combo Set (RGB) |
| Mouse | Keyboard & Mouse Combo Set (RGB) |
| Casing | Monarch Mystery Box 5ARGB Fan |
📖 Overview
This desktop PC arrives with a Ryzen 5 5600 processor, AIGO B450M-K motherboard, 16GB DDR-4 RAM, 256GB SSD, MONARCH Mysty Box 5ARGB fan Casing, OVO 450W power supply, RGB keyboard combo set, and RX580 8GB graphics card.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Ryzen 5 5600 AIGO B450M-K & RX580 8GB GPU and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★