Desktop Standard PC Core i5 4th Gen 240GB SSD Hard Disk
Price in Bangladesh
৳10,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop standard pc core i5 4th gen 240gb ssd hard disk in Bangladesh is ৳10,000 only. Buy Desktop standard pc core i5 4th gen 240gb ssd hard disk at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 10,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-4570T 4th Gen |
| Processor Speed | 3.2 GHz, 6 MB Cache |
| Main Board | Gigabyte H-81M |
| RAM | 8GB DDR3 |
| Hard Disk | 240GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | HD Graphics 4600 |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | USB standard |
| Mouse | USB standard |
| Casing | ATX Thermal |
📖 Overview
Desktop Standard PC comes with a Core i5 4th Gen processor, 3.2 GHz, 6 MB Cache processor speed, Gigabyte H-81M motherboard, 8GB DDR3, 240GB SSD Hard Disk, HD Graphics 4600, HD Realtek audio / speaker, 100 / 1000Mbps network, USB standard keyboard and mouse, and ATX Thermal casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Standard PC Core i5 4th Gen 240GB SSD Hard Disk and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★