Desktop PC Core i7 4th Gen 8GB DDR3 RAM & 256GB SSD
-13%
Price in Bangladesh
৳14,300
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 4th gen 8gb ddr3 ram & 256gb ssd in Bangladesh is ৳14,300 only. Buy Desktop pc core i7 4th gen 8gb ddr3 ram & 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 13%
৳16,500
৳ 14,300
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-4790 4th Gen |
| Processor Speed | 4M Cache, up to 3.00 GHz |
| Main Board | MSI H81m |
| Monitor | Giga Sonic 19" LED HD |
| RAM | 8GB DDR3 |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel 4GB Built-in Graphics |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | ATX Casing with Power Supply |
| Software | Windows |
📖 Overview
This Desktop PC includes an Intel Core i7 4th generation processor, MSI H81m motherboard, 8GB of DDR3 RAM with 1600 BUS speed, 256GB SATA SSD, USB wired keyboard, and ATX thermal casing with power supply.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 4th Gen 8GB DDR3 RAM & 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★