Gaming PC Core i5 6th Gen 8GB DDR4 RAM 1TB HDD
-10%
Price in Bangladesh
৳16,500
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc core i5 6th gen 8gb ddr4 ram 1tb hdd in Bangladesh is ৳16,500 only. Buy Gaming pc core i5 6th gen 8gb ddr4 ram 1tb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 11%
৳18,500
৳ 16,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i5-6402 6th Generation |
| Processor Speed | 2.80 GHz Clock Speed, 6MB Cache |
| Main Board | Gigabyte GA-Z170-HD3 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | AData 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 128GB SSD + 1000GB SATA HDD |
| Disk Type | SSD + HDD |
| Graphics Card | Intel 4GB Graphics HD Built-in |
| Audio / Speaker | 3 x Audio Jacks |
| Networking | 10/100/1000Mbps |
| Keyboard | RGB Gaming |
| Mouse | RGB Gaming |
| Casing | OVO RGB Casing with Power Supply |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop gaming PC has Asus H-110M motherboard, Intel core i5 6th generation processor, 1000GB HDD + 128GB SSD storage, AData 8GB DDR4 RAM, RGB gaming mouse or keyboard and OVO RGB casing with power supply.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Core i5 6th Gen 8GB DDR4 RAM 1TB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★