Gaming PC Core i7 9th Gen 8GB RAM
-1%
Price in Bangladesh
৳24,300
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc core i7 9th gen 8gb ram in Bangladesh is ৳24,300 only. Buy Gaming pc core i7 9th gen 8gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 1%
৳24,600
৳ 24,300
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 9th Gen |
| Processor Speed | 3.00 GHz to 4.70 GHz Clock Speed |
| Main Board | Gigabyte H310M |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-in 2GB Graphics |
| Audio / Speaker | Built-in |
| Networking | Yes |
| Casing | RGB Gaming Casing |
| Software | Free DOS |
📖 Overview
Gaming desktop computer with 9th generation Intel i7 processor having speed up to 4.70 GHz, high-performance Gigabyte H310M mainboard, 8GB DDR4 RAM, 256GB SSD , RGB Gaming Casing, Built-in 2GB Graphics.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Core i7 9th Gen 8GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★