Gaming PC Core i7 9th Gen 16GB RAM 22" LED Monitor
-10%
Price in Bangladesh
৳33,500
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc core i7 9th gen 16gb ram 22" led monitor in Bangladesh is ৳33,500 only. Buy Gaming pc core i7 9th gen 16gb ram 22" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 11%
৳37,500
৳ 33,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i7-9700 9th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 3.0GHz Up to 4.70 GHz,12MB Cache |
| Main Board | Gigabyte H310M H 2.0 |
| Monitor | Giga sonic 22 Inch Full HD LED |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 2000GB SATA |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 4GB on board Building |
| Audio / Speaker | Realtek HD Audio |
| Networking | Gigabit LAN 10 / 100 / 100, RJ 45 Por |
| Keyboard | Hi Power USB |
| Mouse | Hi Power USB |
| Modem | 3G / 4G Support |
| Casing | Hi Power RGB ATX Gaming |
| Software | Windows |
| Other Features | Gaming |
📖 Overview
Desktop gaming PC comes with Core i7-9700 9th generation processor, Gigabyte H310M H 2.0 motherboard, Gigasonic 22 inch full HD LED monitor, 16GB DDR4 RAM, 2000GB SATA HDD, USB standard keyboard, and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Core i7 9th Gen 16GB RAM 22" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★