Desktop PC Core i3 9th Gen 8GB RAM 256GB SSD 19" LED
-10%
Price in Bangladesh
৳16,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 9th gen 8gb ram 256gb ssd 19" led in Bangladesh is ৳16,500 only. Buy Desktop pc core i3 9th gen 8gb ram 256gb ssd 19" led at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 11%
৳18,500
৳ 16,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 9th Generation |
| Processor Speed | 3.6 GHz |
| Main Board | H-310M |
| Monitor | Monitor 19" LED HD Giga sonic 1 Mark Display |
| RAM | 8GB ADATA Brand |
| Hard Disk | SSD 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 630 |
| Audio / Speaker | HD realtek Sound Port |
| Networking | 100/1000GBPS |
| Keyboard | Gigabyte Keyboard USB |
| Mouse | Gigabyte Mouse USB Combo |
| Modem | 3g/4g modem support |
| Casing | Xpress Brand / Giga sonic |
📖 Overview
This Desktop PC has an Intel Core i3 9th generation processor, H-310M motherboard, 19" LED HD Giga sonic monitor, Intel HD Graphics 630 graphics, 256GB SATA SSD, 8GB ADATA RAM, USB mouse, keyboard, ATX casing, and many more.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 9th Gen 8GB RAM 256GB SSD 19" LED and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★