Gaming PC Ryzen 5 5600G 21.5" Monitor
-3%
Price in Bangladesh
৳38,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 5600G |
| Processor Speed | 3.9-4.4GHz |
| Main Board | MSI B450MA Pro Max II |
| Monitor | Hikvision DS-D5022F2-2P2 21.5" |
| RAM | Apacer Nox 8GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | Kingsman KM600 Ultra 256GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Integrated Radeon Graphics |
| Keyboard | Banda KM99 RGB keyboard |
| Mouse | Banda RGB |
| Casing | Monarch Mystery Box X5 Black |
| Software | Windows 10 / Windows 11 |
📖 Overview
This gaming PC has a Hikvision DS-D5022F2-2P2 21.5" monitor with a 100Hz refresh rate. It is operated by an AMD Ryzen 5 5600G processor that can generate speed up to 4.4GHz. It offers Apacer Nox 8GB DDR4 and Kingsman KM600 Ultra 256GB NVMe that provides good performance while gaming.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Ryzen 5 5600G 21.5" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★