Gaming PC Ryzen 5 5600X 22" LED Borderless Monitor
-4%
Price in Bangladesh
৳47,500
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc ryzen 5 5600x 22" led borderless monitor in Bangladesh is ৳47,500 only. Buy Gaming pc ryzen 5 5600x 22" led borderless monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 4%
৳49,500
৳ 47,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 5600X |
| Processor Speed | 3.7GHz Up to 4.6GHz |
| Main Board | Asus A-520M PLUS II TUF Gaming |
| Monitor | Starex 22" LED IPS Borderless |
| RAM | Corsair 16GB DDR4 3200 Buss |
| Hard Disk | Lexgar 512GB Nvme |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | RX 580 8GB DDR5 Peladn dedicated graphics |
| Audio / Speaker | HD Audio Port |
| Networking | 100/1000MBPS Lan Port |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Modem | 3G/4G Support |
| Casing | Giga Sonic Mini thermal black casing |
| Software | Windows 10 |
✨ Key Features
Gaming PC Ryzen 5 5600X 22" LED Borderless Monitor
📖 Overview
This Gaming PC has a 22" LED Borderless Monitor. It is powered by an AMD Ryzen 5 5600X processor that can generate speeds from 3.7GHz Up to 4.6GHz. It includes Asus A-520M PLUS II TUF Gaming motherboard, Corsair 16GB DDR4 3200 Buss RAM, Lexgar 512GB Nvme SSD, and RX 580 8GB DDR5 Peladn dedicated graphics.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Ryzen 5 5600X 22" LED Borderless Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★