Gaming PC with Ryzen 5 5600G 256GB NVMe SSD
-18%
Price in Bangladesh
৳27,800
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc with ryzen 5 5600g 256gb nvme ssd in Bangladesh is ৳27,800 only. Buy Gaming pc with ryzen 5 5600g 256gb nvme ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 18%
৳34,000
৳ 27,800
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 5600G |
| Processor Speed | 3.9GHz Base & up to 4.4GHz Maximum Speed, 3MB L2 Cache |
| Main Board | MSI B450M A PRO MAX |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 16GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 256GB NVME |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | VEGA 11 Graphics |
| Networking | LAN Ethernet |
| Casing | Standard RGB Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
This is a powerful gaming desktop PC that is a powered by AMD Ryzen 5 5600G processor. It has 16GB DDR4 3200MHz RAM, 256GB NVME SSD, MSI B450M A PRO MAX motherboard, and OVO 550 Watt power supply.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC with Ryzen 5 5600G 256GB NVMe SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★