HP 15s-du4026TU Core i7 12th Gen 512GB SSD Laptop
-35%
Price in Bangladesh
৳70,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-1255U 12th Gen |
| Processor Speed | up to 4.7 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 12 MB L3 cache, 10 Cores, 12 Threads) |
| Chipset | Intel Integrated SoC |
| Screen Size | 15.6" FHD 60 Hz |
| RAM | 8 GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 512GB PCIe NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris Xe Graphics |
| Audio/Speaker | Dual speaker |
| Networking | Realtek RTL8822CE 802.11a/b/g/n/ac 2 x 2 Wi-Fi, Bluetooth V5, RJ45 |
| Webcam | HP True Vision 720p HD |
| Battery | 3-cell, 41Wh Li-ion |
| Keyboard | Full-Size, Natural |
| Software | Windows 11 Home |
| Dimensions (W x D x H) | 35.85 x 24.2 x 1.99 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.78 kg |
| Series | Others |
📖 Overview
HP 15s-du4026TU laptop comes with 15.6" LED full HD display. It is a powered by Intel Core i7-1255U 12th generation processor with base clock speed of 1.70GHz. It has 16GB DDR4 RAM and 512GB SSD storage capacity. It has Realtek RTL8822CE 802.11a/b/g/n/ac 2 x 2 Wi-Fi, and Bluetooth V5 for network connectivity.
Be the first to review
Share your experience with HP 15s-du4026TU Core i7 12th Gen 512GB SSD Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★