HP 240 G6 Core i3 6th Gen 14" HD Laptop
-9%
Price in Bangladesh
৳14,999
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳14,999 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mohakhali, Dhaka
Save 9%
৳16,500
৳ 14,999
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-6006U 6th Generation |
| Processor Speed | 2 GHz, 3 MB cache, 2 Cores |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 14.1" Diagonal HD BrightView WLED-backlit |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | Super Multi DVD burner |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 520 |
| Audio/Speaker | 2 Integrated Stereo Speakers |
| Networking | Wifi, Bluetooth |
| Webcam | Yes |
| Card Reader | Yes |
| Battery | 4 Cell Li-ion |
| Ports | 2 x USB 3.0 Slots |
| Dimensions (W x D x H) | 340 x 240 x 23.7mm |
| Series | Others |
📖 Overview
HP 240 G6 laptop has Intel core i3 6th generation processor, 4GB DDR4 laptop RAM, 1TB HDD storage capacity, Intel HD graphics, 14-inch laptop display, web camera, wifi, Bluetooth, card reader, and 34 x 24 x 2.37" dimension.
Be the first to review
Share your experience with HP 240 G6 Core i3 6th Gen 14" HD Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★