HP EliteBook 850 G5 Core i7 8th Gen 256GB Laptop
Price in Bangladesh
৳34,500
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳34,500 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 34,500
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-8550U 8th Gen |
| Processor Speed | Up to 4.0Ghz, 8 MB Cache and 4 Cores |
| Screen Size | 15.6 Inch FHD IPS Display |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 620 |
| Audio/Speaker | Integrated Stereo Speaker |
| Networking | 8265 802.11a / b / g / n / ac, Bluetooth 4.2 |
| Webcam | HD Camera |
| Card Reader | Smart card reader |
| Keyboard | Spill-resistant with drain & Backlit |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 37.08 x 25.17 x 1.83 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.78 Kg |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
The HP EliteBook 850 G5 laptop is a powered by Intel Core i7 8th generation processor with up to 4.0GHz speed, and 8MB cache. It comes with 256GB of M.2 SSD storage, a SIM slot, a fingerprint scanner, and 16GB of DDR4 RAM. This laptop has 8265 802.11a/b/g/n/ac LAN, and Bluetooth 4.2 technology for network connectivity. This EliteBook laptop is ideal for video editing, programming, graphic design, and other related work.
Be the first to review
Share your experience with HP EliteBook 850 G5 Core i7 8th Gen 256GB Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★