Desktop PC Intel Core i5 22-inch Borderless / 8GB RAM
-9%
Price in Bangladesh
৳18,999
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Processor Type | Intel Core i5 |
| Processor Speed | 3.20GHz, Max Turbo Frequency 3.46 GHz |
| Main Board | H55 Esonic.intel |
| Monitor | StarEx 22" Borderless LED |
| RAM | AData 8GB DDR3 2400MHz |
| Hard Disk | WD 120GB SSD, Hitachi 1TB HDD |
| Disk Type | SSD + HDD |
| Graphics Card | 4GB Built-in Graphics HD |
| Audio / Speaker | Built-in |
| Networking | Built-in |
| Keyboard | USB Keyboard |
| Mouse | USB Standard |
📖 Overview
Desktop custom PC has Intel core i5 1st generation processor, H55 Esonic Intel motherboard, 1TB HDD, 8GB RAM, 4GB built-in graphics, 22-inch LED borderless monitor, ATX thermal casing, USB keyboard, and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core i5 22-inch Borderless / 8GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★