HP 280 Pro G9 MT Core i7 12th Gen 512GB SSD Brand PC
Price in Bangladesh
৳79,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | HP |
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-12700 12th Generation |
| Processor Speed | 2.10 GHz up to 4.90 GHz, 25M Cache |
| Main Board | Intel H670 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 770 |
| Optical Drive | DVD-RW Drive |
| Audio / Speaker | Realtek ALC3867 codec, combo microphone/headphone jack |
| Networking | 1 x RJ-45 Intel 802.11a/b/g/n/ac (2x2) Wi-Fi and Bluetooth 4.2 |
| Keyboard | HP USB Keyboard |
| Mouse | HP USB Mouse |
| Casing | HP |
| Software | Windows |
| Other Features | Free-Dos |
📖 Overview
HP 280 Pro G9 MT is a branded desktop PC designed for business and professional use. This PC is powered by Intel Core i7-12700 12th Generation processor that can easily handle demanding applications. This desktop is powered by an Intel H670 chipset, which ensures stable and reliable performance. It has an 8GB DDR4 and 512GB SSD.
Be the first to review
Share your experience with HP 280 Pro G9 MT Core i7 12th Gen 512GB SSD Brand PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★