HP Chromebook Stream 11 Intel Pentium 2GB RAM 32GB SSD
-16%
Price in Bangladesh
৳10,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳10,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 17%
৳12,000
৳ 10,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Pentium |
| Processor Speed | 1.60 GHz, up to 4.20 GHz with Turbo Boost, 4 Cores, 8 Threads, 6MB Cache |
| Chipset | Intel Chipset |
| Screen Size | 12 inch Display |
| RAM | 2GB |
| Hard Disk | 32GB |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | No |
| Audio/Speaker | Dual Stereo Speakers |
| Networking | Intel Wi-Fi 6 AX201 802.11AX 2 x 2 & Bluetooth 5.2 |
| Webcam | HD Webcam |
| Card Reader | Yes |
| Battery | 3-Cell, 50Wh Li-ion Type |
| Keyboard | Standard |
| Series | Others |
📖 Overview
This HP Chromebook Stream 11 comes with a powerful Intel Pentium processor that has up to 4.20 GHz turbo boost, 4 cores, 8 threads, and 6MB cache. It features a 12-inch display with an HD camera so you can easily take pictures with this laptop. Also, it has some amazing features such as 2GB RAM, 32GB SSD Hard Disk storage capacity, dual stereo speakers, Intel Wi-Fi 6 AX201 802.11AX 2 x 2 & Bluetooth 5.2, 3-cell 50Wh li-ion type battery, and a standard keyboard.
Be the first to review
Share your experience with HP Chromebook Stream 11 Intel Pentium 2GB RAM 32GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★