HP Core i5 12th Gen 24" 512GB SSD All-in-One PC
-2%
Price in Bangladesh
৳108,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳108,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 3%
৳111,000
৳ 108,000
📋 HP Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | HP |
| Desktop Type | All in One PC |
| Processor Type | Intel Core i5-1235U 12th Generation |
| Processor Speed | Up to 4.4GHz with Turbo Boost Technology, 12MB L3 cache, 10 cores & 12 threads |
| Main Board | B660 Chipset |
| Monitor | 23.8" Non-Touch Display |
| RAM | 8GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 512GB Intel PCIe NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Graphics |
| Optical Drive | One 2.5" HDD |
| Keyboard | HP 125 (Wireless) |
| Mouse | HP 125 (Wireless) |
📖 Overview
This HP All-in-one computer arrives with a 23.8" HP display that supports Full HD resolution with anti-glare, 250 nits brightness, and 72% NTSC color gamut. The computer is powered by an Intel Core i5 12th generation processor that can reach up to 4.4GHz speed with Turbo Boost technology, including 12MB L3 cache, 10 cores, and 12 threads. Additionally, it features 8GB of RAM, a 512GB SSD, and integrated graphics that are built into the processor. Furthermore, it includes an HP mouse and keyboard that are enabled with Bluetooth technology.
Be the first to review
Share your experience with HP Core i5 12th Gen 24" 512GB SSD All-in-One PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★