HP Desktop PC Intel Core i3 3rd Gen 4GB RAM 240GB SSD
-4%
Price in Bangladesh
৳10,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳10,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 5%
৳10,500
৳ 10,000
📋 HP Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | HP |
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 3rd Generation |
| Processor Speed | Up to 2.50 GHz |
| Main Board | HP-H61 |
| Monitor | HP 19 Inch LED Full Fresh Monitor |
| RAM | 4GB DDR-3 ( 1600 MHz ) |
| Hard Disk | 240GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board |
| Keyboard | N/A |
| Mouse | N/A |
| Casing | HP Brand ATX Strong Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This HP Desktop PC comes with some amazing features such as Intel Core i3 3rd generation processor, up to 2.50 GHz processor speed, HP-H61 motherboard, HP 19 inch LED full fresh monitor, 4GB DDR-3 ( 1600 MHz ) RAM, 240GB SATA SSD Hard Disk, 2GB build in on HD board graphics, Windows 10 64 Bit Pro software, and HP brand ATX strong casing.
Be the first to review
Share your experience with HP Desktop PC Intel Core i3 3rd Gen 4GB RAM 240GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★