Desktop PC Core i5 8th Gen 8GB RAM / 1TB HDD
-9%
Price in Bangladesh
৳19,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 8th gen 8gb ram / 1tb hdd in Bangladesh is ৳19,500 only. Buy Desktop pc core i5 8th gen 8gb ram / 1tb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 9%
৳21,500
৳ 19,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-8400 8th Gen |
| Processor Speed | 3.0 GHz up to 4.10 GHz |
| Main Board | Intel H-310M chipset |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB ADATA Brand |
| Hard Disk | 1000GB SATA WD HDD |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 4GB on board graphics |
| Audio / Speaker | HD Realtek Port |
| Networking | 100/1000MBPS |
| Keyboard | Gaming RGB Keyboard |
| Mouse | Gaming 7 RGB Mouse |
| Modem | 3G / 4G Support |
| Casing | Casing Hi Power RGB Gaming |
📖 Overview
This Desktop PC is Powered by an Intel Core i5-8400 8th Gen processor with a speed of 3.0 GHz up to 4.10 GHz which delivers fast and efficient performance for any computing needs. It features an Intel H-310M chipset, 8GB RAM, and a 1TB hard disk, providing ample storage space for your files and applications. The desktop PC also comes with a gaming RGB keyboard & RGB mouse for an enhanced gaming experience.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 8th Gen 8GB RAM / 1TB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★