HP EliteBook 650 G10 Core i5 13th Gen 512GB SSD Laptop
-2%
Price Range in Bangladesh
from
৳65,000
to
৳69,500
across 4 sellers
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳65,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 4 sellers available. Prices range up to ৳69,500 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 4 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 3%
৳67,000
৳ 65,000
Uttara, Dhaka
Save 31%
৳95,000
৳ 65,999
ElephantRoad, Dhaka
Save 4%
৳69,000
৳ 66,000
More sellers
Dream Technology ✓
৳ 69,500
Mirpur, Dhaka
·
1 year ago
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-1335U 13th Gen |
| Processor Speed | Up to 4.6 GHz, 12 MB L3 cache |
| Chipset | Intel Chipset |
| Screen Size | 15.5" Diagonal, WUXGA, IPS, Anti-Glare, 250 nits |
| RAM | 16GB |
| Hard Disk | 512GB PCIe NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris X Graphics |
| Audio/Speaker | Bang & Olufsen, Dual Stereo Speakers, 3-Multi Array Microphone |
| Networking | Intel Wi-Fi 6 AX200 (2 x 2) and Bluetooth 5 combo, non-vPro |
| Webcam | 5 MP camera |
| Card Reader | Yes |
| Battery | 3-cell 51 WHr Long-Life Fast Charge Battery |
| Keyboard | Spill-resistant keyboard with numeric keypad, Clickpad with multi-touch gesture support |
| Software | Free Dos |
| Dimensions (W x D x H) | 14.14 x 9.2 x 0.78 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.5 kg |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
This HP EliteBook 650 G10 laptop comes with a powerful core i5 13th generation processor that has a speed up to 4.6 GHz with 12 MB L3 cache. It includes a 15.5" Anti-Glare Diagonal IPS display with 250 nits and has a 5 MP camera. Also, it features Bang & Olufsen, Dual Stereo Speakers, 3-Multi Array Microphone, USB 3.2, HDMI, RJ-45, Bluetooth, and a headphone/microphone combo connection. With its 16GB RAM & 512GB PCIe NVMe SSD Hard Disk capacity gives a excellent using performance.
Be the first to review
Share your experience with HP EliteBook 650 G10 Core i5 13th Gen 512GB SSD Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★