Hp EliteBook 845 G10 AMD Ryzen 7 Pro Laptop
-2%
Price in Bangladesh
৳68,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳68,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 3%
৳70,000
৳ 68,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 7 Pro 7840U |
| Processor Speed | Up to 5.1 GHz |
| Screen Size | 14-inch Diagonal, WUXGA (1920 x 1200), IPS, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC |
| RAM | 32GB DDR5-5600 MHz |
| Hard Disk | 512GB NvMe M.2 Gen4 |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | N/A |
| Graphics Card | Integrated 16GB AMD Radeon Graphics, Dedicated 512MB |
| Audio/Speaker | Audio by Bang & Olufsen, 2 x Integrated stereo speakers, dual array microphone |
| Networking | Wi-Fi 6E |
| Webcam | 5MP IR camera |
| Battery | 3-Cell, 51 Wh Li-ion Battery |
| Keyboard | HP Premium Keyboard & spill resistant, backlit keyboard |
| Software | Windows 11 Pro |
| Dimensions (W x D x H) | 31.56 x 22.4 x 1.92 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.33 kg |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
This Hp EliteBook 845 G10 Powerful Business Class Laptop comes with a amazing AMD Ryzen 7 PRO processor that has up to 5.1 GHz speed. It has a 32GB DDR5-5600 MHz RAM and 512GB NvMe M.2 Gen4 SSD that gives you a faster running experience. This 14-inch Diagonal display features WUXGA 1920 x 1200 resolution, IPS, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC. Also, it has fingerprint reader and 3-Cell, 51 Wh Li-ion Battery.
Be the first to review
Share your experience with Hp EliteBook 845 G10 AMD Ryzen 7 Pro Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★