HP EliteBook 845 G8 AMD Ryzen 7 Pro 5850U 256GB SSD
Price Range in Bangladesh
from
৳42,000
to
৳42,999
across 3 sellers
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳42,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 3 sellers available. Prices range up to ৳42,999 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 3 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 42,000
ElephantRoad, Dhaka
Save 7%
৳46,000
৳ 42,900
Mirpur, Dhaka
Save 2%
৳43,999
৳ 42,999
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 7 Pro 5850U |
| Processor Speed | 1.9GHz base frequency & 8 GPU cores |
| Chipset | Integrated with processor |
| Screen Size | 14.0" Full HD IPS |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 8GB Integrated & 512MB Dedicated graphics |
| Audio/Speaker | Integrated stereo speakers |
| Networking | LAN, Wi-Fi & Bluetooth |
| Webcam | HD Webcam |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Dimensions (W x D x H) | 30.78 x 20.46 x 1.79cm |
| Product Weight (Kg) | 1.37Kg |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
The HP EliteBook 845 G8 laptop features an AMD Ryzen 7 Pro 5850U processor that can generate 1.9GHz base frequency & 8 GPU cores. This 845 G8 model of the EliteBook series is also equipped with 16GB of RAM, a 256GB SSD, 8GB Integrated & 512MB Dedicated graphics, a 14" FHD monitor, and comprehensive network and connectivity options including Bluetooth, Wi-Fi, LAN, etc.
Be the first to review
Share your experience with HP EliteBook 845 G8 AMD Ryzen 7 Pro 5850U 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★