HP EliteBook 845 G8 Ryzen 5 Pro 5650U 256GB SSD
-6%
Price Range in Bangladesh
from
৳36,000
to
৳39,999
across 4 sellers
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳36,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 4 sellers available. Prices range up to ৳39,999 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 4 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 6%
৳38,500
৳ 36,000
Mirpur, Dhaka
৳ 37,700
ElephantRoad, Dhaka
৳ 39,500
More sellers
Khan Gadget ✓
৳ 39,999
ElephantRoad, Dhaka
·
11 months ago
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 PRO 5650U |
| Processor Speed | UpTo 4.2GHz, 16MB Cache |
| Chipset | Integrated with processor |
| Screen Size | 14" FHD |
| RAM | 16GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 256GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | AMD Radeon 8GB |
| Audio/Speaker | Audio by Bang and Olufsen, Integrated Stereo Speaker |
| Networking | Intel Wi-Fi 6 AX200 (2 x 2) and Bluetooth 5 combo, non-vPro |
| Webcam | 720p HD and IR camera |
| Battery | 3 Cell 53 WHr Long Life Battery |
| Keyboard | Spill-Resistant and Optional Backlight |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 12.73 x 8.44 x 0.70 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.37 Kg |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
HP Elitebook 845 G8 laptop features AMD Ryzen 5 PRO 5650U processor with up to up to 4.2GHz, 16MB Cache. The laptop comes with 16GB of memory, so users can run many programs without losing execution. It has a 14" FHD screen that provides a great movie-watching experience. The HP laptop provides a 3-cell 53 WHr battery with a 5-hour battery backup.
Be the first to review
Share your experience with HP EliteBook 845 G8 Ryzen 5 Pro 5650U 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★