HP EliteBook X360 1040 G10 2-In-1 Core i5 13th 14" FHD+
Price in Bangladesh
৳68,999
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳68,999 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 68,999
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-1335U 13th Generation |
| Processor Speed | Up To 4.6GHz, 12MB Cache |
| Screen Size | 14" LED FHD+ X360 Rotation Display |
| RAM | 16GB DDR5 4800MHz |
| Hard Disk | 512GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris Xe-8GB |
| Audio/Speaker | Audio by Bang & Olufsen, Dual stereo speaker |
| Networking | Intel Wi-Fi 6E AX211, 2 x 2 and Bluetooth v5.3 M.2 wireless card, non-vPro |
| Webcam | 5MP IR Camera |
| Card Reader | 1 smart card reader |
| Battery | HP Long Life 3-cell, 51 Wh Li-ion |
| Keyboard | LED Backlit |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 12.43 x 8.89 x 0.75 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.33Kg |
| Other Features | Fingerprint sensor<br>65W USB Type-C Adapter |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
This HP EliteBook 1040 G10 2-in-1 laptop comes with 14" LED FHD+ display that rotation X360 rotation display. It is a powered by Intel Core i5-1335U 13th generation processor. It has 16GB DDR5 4800MHz RAM that provides responsive performance for your daily tasks. It also has a 512GB NVMe SSD that provides ample storage space for documents, files, and applications. It has Intel Wi-Fi 6E AX211 2 x 2 and Bluetooth Version5.3 wireless card that supports gigabit data rate.
Be the first to review
Share your experience with HP EliteBook X360 1040 G10 2-In-1 Core i5 13th 14" FHD+ and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★