HP EliteDesk 705 G2 Mini Brand PC with 8GB RAM
-7%
Price in Bangladesh
৳12,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | HP |
| Processor Type | AMD PRO A10-8700B |
| Processor Speed | 2.10GHz |
| Monitor | Not including |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Audio / Speaker | Not including |
| Networking | LAN, WiFi |
| Modem | Not including |
📖 Overview
HP EliteDesk 705 G2 mini brand PC comes with AMD PRO A10-8700B processor. This PC has 8GB of memory to run fast. It comes with a 128GB SSD storage capacity that can store videos, audio, and other data. Also, It has 4 USB 3.0, 2 x USB2.0, and a VGA port.
Be the first to review
Share your experience with HP EliteDesk 705 G2 Mini Brand PC with 8GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★