HP Envy x360 13-ag0031au Ryzen 5 5600U 512GB SSD Laptop
Price in Bangladesh
৳70,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 5600U |
| Processor Speed | 3MB L2, 16MB L3 Cache, 2.3GHz up to 4.2GHz |
| Chipset | AMD Integrated SoC |
| Screen Size | 13.3" IPS BrightView WLED-Backlit Micro-Edge Touchscreen Display |
| RAM | 16 GB DDR4-3200 SDRAM |
| Hard Disk | 512GB PCIe NVMe M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | AMD Radeon Vega 8 Graphics |
| Audio/Speaker | Bang & Olufsen, Quad Speakers, HP Audio Boost |
| Networking | 802.11ac 2 x 2 Wi-Fi, Bluetooth 5.2 |
| Webcam | HP Wide Vision 720p HD camera |
| Card Reader | 1 x MicroSD Media Card Reader |
| Battery | 3-Cell Type, 51 Whr Battery |
| Keyboard | Full-Size Island-Style Backlit |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 30.65 x 19.46 x 1.64 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.3 Kg |
| Series | HP Envy |
📖 Overview
HP Envy x360 13-ag0031au comes with an AMD Ryzen 5 5600U Quad-Core processor with a maximum turbo frequency of 4.2GHz. It has 512GB SSD storage capacity that can run very smoothly and handles multi-applications. The HP laptop has a 13.3" IPS micro-edge touchscreen display that allows users to tap images from the screen with finger movements, and more. It comes with 802.11ac (2 x 2) Wi-Fi and Bluetooth 5.2 for network connectivity.
Be the first to review
Share your experience with HP Envy x360 13-ag0031au Ryzen 5 5600U 512GB SSD Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★