HP OMEN Core i9 14th Gen 8GB Dedicated Graphics
Price in Bangladesh
৳189,999
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳189,999 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 189,999
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core Ultra 9-185H (14th Gen) |
| Processor Speed | Up To 5.10GHz, 24MB Cache |
| Screen Size | 14" 3K OLED (2880x1800p) 120Hz |
| RAM | 32GB LPDDR5 7467MHz |
| Hard Disk | 1TB NVMe Express Drive |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Arc 16GB Graphics with NVIDIA RTX 4060 8GB DDR6 Dedicated |
| Audio/Speaker | Audio by Bang & Olufsen, DTS:X Ultra, Dual speakers |
| Networking | Intel Wi-Fi 7 BE200 (2 x 2) and Bluetooth 5.4 wireless card |
| Webcam | HP True Vision 1080p FHD camera |
| Battery | 6-cell, 83Wh Li-ion polymer 280W |
| Keyboard | Ultra Vibrant RGB Light |
| Software | Windows 11 Home |
| Dimensions (W x D x H) | 36.9 x 25.94 x 2.35 cm |
| Product Weight (Kg) | 2.39 Kg |
| Series | HP Omen |
📖 Overview
This HP OMEN Transcend 14-fb0038TX is a gaming laptop that is powered by an Intel Core Ultra 9-185H 14th generation processor that can generate speeds Up To 5.10GHz, 24MB Cache. It has 14" 3K supported OLED 120Hz display. This HP OMEN laptop offers an NVIDIA RTX 4060 8GB DDR6 dedicated graphics card that is perfect for gaming, video editing, and other multitasking work. Also, it has 32GB LPDDR5 7467MHz RAM, and 1TB NVMe Express Drive.
Be the first to review
Share your experience with HP OMEN Core i9 14th Gen 8GB Dedicated Graphics and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★