HP Pavilion 14-ce1xxx Core i5 8th Gen 8GB / 256GB
-13%
Price in Bangladesh
৳26,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳26,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Banasree, Dhaka
Save 13%
৳30,000
৳ 26,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 8th Gen |
| Processor Speed | 1.6 - 3.4GHz |
| Screen Size | 14-Inch FHD LED |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Audio/Speaker | Dual Speakers |
| Networking | Intel 802.11a/b/g/n/ac (1 x 1) Wi-Fi and Bluetooth 4.2 Combo |
| Webcam | Webcam HD |
| Battery | 3-Cell |
| Keyboard | Full-size island-style backlit |
| Dimensions (W x D x H) | 32.68 x 22.55 x 1.79 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.59 Kg |
| Series | HP Pavilion |
📖 Overview
HP Pavilion 14-ce1xxx arrives with an Intel Core i5 8th generation processor, 14-inch screen, full HD display resolution, 256GB hard disk, webcam, card reader, Wi-Fi connectivity, island-style backlit keyboard, HP Imagepad with multi-touch gesture support, and 3-cell li-ion battery.
Be the first to review
Share your experience with HP Pavilion 14-ce1xxx Core i5 8th Gen 8GB / 256GB and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★