HP Pavilion Aero 13-bg0043AU Ryzen 7 8840U 13.3" FHD+
Price in Bangladesh
৳69,999
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳69,999 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 69,999
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 7-8840U |
| Processor Speed | Up To 5.1GHz, 16MB Cache |
| Screen Size | 13.3" FHD+ with 1920 x 1200p |
| RAM | 16GB LPDDR5 6400MHz |
| Hard Disk | 512GB NVM Express Drive |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | AMD Radeon 780M - 8GB |
| Audio/Speaker | Built-in |
| Networking | LAN, Wi-Fi, Bluetooth |
| Webcam | HD |
| Keyboard | LED Backlit Key |
| Series | HP Pavilion |
📖 Overview
The HP Pavilion Aero 13-bg0043AU Nano-Edge laptop features an AMD Ryzen 7-8840U processor, 16GB LPDDR5 6400MHz RAM, 512GB NVM Express Drive, AMD Radeon 780M 8GB graphics, a 13.3" FHD+ display, and an LED backlit keyboard. It also has connectivity functions of LAN, Wi-Fi, and Bluetooth. This laptop is ideal for heavy usage & multitasking, highly recommended for freelancers & office workers.
Be the first to review
Share your experience with HP Pavilion Aero 13-bg0043AU Ryzen 7 8840U 13.3" FHD+ and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★